Obecné | Novinky Z Jakubky

Boriuta v akci

Boruška se svou paničkou chodí cvičit nejen poslušnost, ale momentálně začla i s nácvikem obran. Jde jim to skvěle a od nás maji velkou pochvalu! HappyVše nej do nového roku

V novém roce 2017 přejeme hodně osobních a chovatelských úspěchů.

PF2017

Soutěž o Pohár Dědy mráze, Běleč nad Orlicí

Zúčastnili jsme se setkání s Alinkou, a ta v sobotu získala první místo v kategorii fena nad 24. měsíců. V neděli pak místo páté a pohár za nejlěpší fenu v soutěži Kousáč do ringového obleku. Soutěžilo se bez rozdílu pohlaví a rasy v celkové konurenci třiceti psů, moskeváků, kavkazáků a středoasiatů.

Alinka-s-pohary-11-2016

Setkání v Zubří

Pár fotek z této bezva akce. Alinka opět nezklamala a předvedla své kvality. Během dvou dnů proběhl nácvik modelových situací, z nichž některé byly i z běžného života např. přepadení v lese, ochrana chatky, neúplatnost apod. Ve všech zákrocích s figurantem byla tvrdá a nekompromisní, ale po skončení práce, se chovala mile a přátelsky.

zub2 zub1zub3 zub4

Alexander Goncharov na Jakubce

V pořadí již druhá návštěva a seminář tohoto skvělého ruského figuranta na Slovensku byla ukončena možností pozvat si ho na pozemek a vyzkoušet tak práci svých psů přímo na jejich teritoriu. Protože byl Saša ochoten dojet i do Čech, s obrovskou radostí jsme této možnosti využili. Opravdu to stálo za to, užili jsme si to my, psi i figurant. Zde malá ukázka práce našich psů, Alinky a Olíka u brány.

Dovolená u Baltu, Polsko

Moře, vítr, široké pláže a borové lesy, koupání a dlouhé procházky, to byla naše dovolená s Alinkou a Bashou v Polsku Happy

Polsko-2016-06 Polsko-2016-05

Polsko-2016-04 Polsko-2016-03

Polsko-2016-02 Polsko-2016-01

Přátelské setkání MSP, Podmitrov

Nádherní psi, skvělá parta lidí, zkušení a citliví figuranti, ukázka poslušnosti, kousání a handlingu, dobře zvolené soutěžní disciplíny, výborná organizace, grilování, výměna zkušeností, nádherné ceny a luxusní počasí objednané pořadateli…. Happy o tom všem bylo Přátelské setkání MSP v Podmitrově! Moc jsme si akci užili, my i psi.

Althea - 1. místo v kategorii fena nad 24. měsíců ve všech čtyřech disiplínách, byla hodnocena nejvyšší možnou známkou, tedy 5 ***
Alin - 6. místo v kategorii pes nad 24. měsíců

Skvěle si vedli o Alinčini potomci, Arlettka a Maxík.

Maxík - 2. místo v kategorii pes/fena do 12. měsíců
Arlettka 3. místo v kategorii pes/fena do 12. měsíců

Seminář s ruským figurantem A.Goncharovem

V něděli po výstavě probíhal v Mochovcích seminář, který byl nejen o výchově, ale i o vycviku ruských plemen, mezi která Moskevský strážní pes patří. Po velice poutavém a poučném vyprávění zmínil A.Goncharov i pracovní zkoušku, kterou je možno s těmito plemeny v zemi původu vykonat. Jedná se o tzv. Zkoušku strážní služby a její úspěšné splnění pak opravňuje majitele psů hlásit je na výstavách do pracovní třídy. Zkouška je rozdělěna do dvou částí: prověrky ovladatelnosti psa a střežení stanoviště. Po skončení teoretické části byla možnost si své psy prověřit při praktických cvičeních. Toho jsme s Alinkou samozřejmě s radostí využili. Alinka si zakousala do ringa a vyzkoušela část ze zkoušky střežení stanoviště. V tomto testu byla připoutána na pohyblivém řetězu a nesměla nechat narušitele projít. Byla skvělá i přesto, že se s takovým cvičením doposud nesetkala Happy ! Ostatně jako vždy při všech pracovních akcích! Je to prostě pracant!

Alinka-3

Alinka-1

Alinka-4

Alinka-2

Vánoční přání

Vanocni-2015-z-jakubky

Alinkovy 4té narozeniny

Dnes jsme oslavili Alinkovy narozeniny. Pochutnal si i na dortu Happy

Alin-narozeniny-01 Alin-narozeniny-02

Tradiční Moravské setkání v Přerově

Dnes jsme absolvovali první velký výlet s Alinkem, a to do Přerova na Tradiční Moravské setkání. Byla to velice příjemná a zdařilá akce, kde se Alinek předvedl v celé své kráse a ukázal, že je typický Moskevák, tedy nekompromisní a tvrdý při práci s figurantem, ale přátelský a pohodový při kontaktu s lidmi.

Prerov-4 Prerov-3

Prerov-5 Prerov-1

Prerov-2

Alin od Beskydských vrchů

Alin-3

Alin od Beskydských vrchů
Od října loňského roku je novým členem naší psí smečky moskeváček Alinek. V březnu mu budou 4 roky a byl dovezen ze Slovenska, z Košic. Zemřel mu pán a po jeho smrti se o psa neměl kdo starat. Převoz do ČR byl možný díky hodným lidem a sbírce, která byla uspořádána na stránce Ruský pes (více: ZDE). Dočasně byl umístěn do naší péče s tím, že se pejskovi najde nový domov. Protože umístění tak obrovského psa není jednoduché, jeho pobyt u nás se prodlužoval

Alin-5

a celá naše rodina si ho zamilovala natolik, že jsme se rozhodli si ho nechat Happy Doufáme, že se mu u nás líbí a je a bude šťastný!!!! Touto cestou bych chtěla poděkovat všem, kteří se sbírky zúčastnili a pomohli tak dostat se Alinkovi do naší rodiny!

Alin-2

Alin-7 Alin-8

PF 2015


Vanoce-2014-psi-pohotovost-final

Takže přejeme všem, aby nastupující rok 2015 byl ten doposud nejlepší ze všech!!!

Na návštěvě v Bratislavě

Bratislava-1

Tento týden jsme se vydali s Alinou, kamáradem Argem a jeho paničkou do Bratislavy. Pejskům se pobyt libil. Kromě toho, že zapózovali na balkoně pro fotografa, stihli výstavu Dou Cacib Nitra, kde Argo získal oba dva dny V1 CAC BOB, a Alinka V2 v sobotu a V2 ResCAC v neděli.

Bratislava-2

Sraz Moskevských strážních psů, Podmitrov 11/10/2014

Sraz Mitrove Alinka 033


Na tomto sraze nám Alinka udělala opět obrovskou radost a v sobotu si vybojovala první místo v povahových soutěžích, v kategorii feny nad 24 měsíců.


Sraz Mitrove Alinka 034